Підготовка посуду до кошерування

Найскладніше тут — не саме кошерування, а підготовка до нього. Посуд має бути ідеально чистим, ніби ви щойно його купили. Це необхідно, тому що кошерування покликане «видалити» найдрібніші частинки («смак») їжі, які вбралися в стінки та дно посуду. Якщо ж на посуді залишаться залишки їжі, є ризик, що відбудеться зворотний ефект: замість того, щоб «вивести» те, що вже вбралося, посуд поглине нові часточки.

Увесь посуд потрібно ретельно вимити сильним мийним засобом як зсередини, так і ззовні. Усе, що можна розібрати або відкрутити — ручки каструль і кришок, м’ясорубка тощо — слід розібрати та промити окремо.

Усі щілини та місця з’єднання в посуді, який не можна розібрати, потрібно ретельно прочистити, а якщо це неможливо, доведеться відмовитися від його кошерування. Наприклад, не можна кошерувати ножі та столові прибори з пластиковими або дерев’яними ручками.

Що ще не піддається кошеруванню?
Керамічний, порцеляновий та дерев’яний посуд — якщо в ньому є тріщини. Посуд, який кошерують сильним прокалюванням (лібун каше): деко та форми для випічки, тефлоновий посуд, блендер (якщо його використовували для подрібнення квасного), тостер.