Дні Холь аМоеду наповнені святістю і повністю належать Всевишньому. Назва Холь аМоед — «будні (хол) свята (моед)» — означає тільки, що ці дні поступаються за своєю святістю першому та сьомому дню (Песаха), які є святковими (йом шов). В іншому ж вони є моед — святом.

У Талмуді, в трактатах Псахім і Макоїт, зазначено, що той, хто нехтує днями Холь аМоеду, підлягає суворому покаранню. Рабі Шешет навчав: «Той, хто нехтує святами (моадим), подібний до того, хто займається ідолопоклонством. Адже в Тора сказано: “Богів литих не виготовляй собі” (Шмот, 34:17), і відразу після цього: “Свято маци святкуй”» (Шмот, 34:18).

Раші пояснює, що слова рабі Шешета стосуються днів Холь аМоеду. Нехтування ними може виражатися в виконанні забороненої роботи або в небажанні організувати ці дні святковими трапезами.

Оскільки дні Холь аМоеду ніби «окреслені» святковими днями, вони також називаються мікра кодеш — «священна подія». У ці дні, як і в святкові, приносилася спеціальна жертва Мусаф.

Ось що сказано про святість днів Холь аМоеду в книзі «Йесод ве-шореш га-авода»:

«Кожен з нас повинен шанувати святість цих днів, освячувати їх з радістю та організовувати в них святкові трапези — як у йом тов. Інакше ми будемо схожі на ідолопоклонників, які відкинули всю Тору, як сказано в Талмуді: “Той, хто нехтує святами, встановленими Всевишнім, не має частки в майбутньому світі, навіть якщо він є знавцем Тори та здійснив багато добрих справ”. Тому ми повинні ставитися до всіх святкових днів з особливим пошануванням. Нагорода за виконання цієї заповіді є більшою, ніж покарання за її порушення. Повертаючись додому в цей день, ми зобов’язані голосно проголосити: Моадім ле-симха («свята — до радості») — так само, як у йом тов. Це також частина освячення свята-моеда. Ті, хто вітають знайомих в дні Холь аМоеду так, як у будні, виявляють зневагу до свята. Існує чудовий звичай запалювати свічки ввечері в Холь аМоеду — так само, як у йом тов. Цей звичай широко поширений у всіх західних єврейських громадах.

Ми вже писали, що той, хто запрошує бідняка до свого святкового столу, отримує велику нагороду від Всевишнього. Це в повній мірі стосується днів Холь аМоеду. Великою є значущість заповіді дарувати радість біднякові. Багато хто виконує її саме в Холь аМоед, організовуючи в кожен день його святкову трапезу для бідних. Це чудовий спосіб освятити Холь аМоед. Тому, хто так поступає, Всевишній завжди посилає достаток, щоб він міг і надалі радіти біднякам.