❓Питання:

Шалом. Якщо можливо, поясніть, що таке віра? Чи це просто треба вірити — сказати собі, що я вірю, і все? Чи це щось надприродне, чого нам не зрозуміти, а лише вірити? Не впевнений, чи коректне моє питання.

 

❗Відповідь рабина:

В юдаїзмі не існує некоректних запитань. Важливо, щоб кожен, хто прагне знати, ставив свої запитання — щоб дійти до істини. Ми бачимо, що вся єврейська релігійна література сповнена питань, у тому числі й таких, на які не було знайдено відповідей. У юдаїзмі немає заборонених тем для роздумів.
 

📌Що таке віра?

У тлумачному словнику Єфремової поняття «віра» пояснюється так: «визнання чогось істинним силою, що перевершує силу аргументів, фактів і логіки». Якщо прийняти це визначення, то ваші слова у формулюванні віри — «просто треба вірити, сказати собі, що я вірю, і все» — абсолютно точні.
 

Усі релігії світу (окрім юдаїзму) побудовані саме на такій вірі. А щоб надати такій сліпій вірі більш піднесеного змісту, представники різних релігій описують її подібно до вашого другого формулювання: «це щось надприродне, чого нам не зрозуміти, а лише вірити».

Наприклад, російський біблійний словник визначає віру як: «священний дар Божий».

Але юдаїзм, на відміну від інших релігій, ґрунтується не на сліпій вірі, а на знанні, як сказано в Торі (Дварим 4:39):

«І пізнав ти сьогодні, і прийми це до свого серця, що Г-сподь є Б-г на небі вгорі й на землі внизу — немає іншого».

 

❗Зверніть увагу: у вірші сказано «пізнав», а не « uwrив».

Тобто істинність Тори можна довести за допомогою аргументів розуму — і немає потреби в сліпій вірі.

 

 по матеріалам сату: imrey.org