28 нісана 2488 року (1273 рік до н. е.) — Завоювання Єрихону.

Першим містом Ерец-Ісраель, яке впало перед євреями, був Єрихон — потужна фортеця. Протягом семи днів євреї обходили навколо міських стін із Ковчегом Завіту, а потім когени затрубили в шофар, народ закричав, і від цього крику та звуків шофара впали стіни міста.

28 нісана 5751 року (11 квітня 1991 року) — Звернення Ребе.

Цього вечора Ребе виступив з промовою перед хасидами, в якій говорив про Визволення та прихід Месії. Зокрема, він сказав:

«… у зв’язку з тією увагою, яка в ці дні приділяється Визволенню, неминуче постає питання: «Чому ж, незважаючи на всі ці знамення, Месія досі не прийшов?» Пояснити це неможливо.

Незрозуміло й інше: чому щоразу, коли десять (і в багато разів більше, ніж десять) євреїв збираються разом у дні, коли могло б настати Визволення, вони не нарікають і не висловлюють своє обурення з такою силою, яка змусила б Месію прийти негайно? Невже вони можуть змиритися з тим, що Месія, не дай Боже, можливо, не прийде ні сьогодні, ні завтра, ні післязавтра.

На жаль, євреї вигукують: «Ад матай?» (доки нам залишатися у вигнанні?) лише тому, що їм так веліли. Якби цими словами вони висловлювали і своє справжнє бажання, і вимогу, то Месія напевно вже прийшов би.

Що ще я можу зробити, щоб спонукати весь єврейський народ у повний голос вимагати Визволення і таким чином дійсно наблизити прихід Месії? Все, що було зроблено досі, не привело до реальних результатів, бо ми, як і раніше, у вигнанні. Більше того, ми перебуваємо ще й у внутрішньому вигнанні щодо нашого служіння Б-гу!

Мені залишилося тільки одне — передати це завдання у ваші руки. Відтепер ви повинні зробити все можливе, щоб Месія прийшов сьогодні ж, зараз же! <…> Я зробив усе, що міг! Відтепер ви повинні зробити все, що у ваших силах».


 

джерело: chabad.odessa