Цемах Цедек пише в одній зі своїх праць:

«У вівторок тижневої глави "Балак" 5562 року (влітку 1802 року) наш учитель Алтер Ребе, благословенна його пам'ять, сказав своєму синові:

"Як розв'язати питання, яке порушили астрономи: якщо Земля кругла й куляста, наче яблуко, то чому люди, які живуть на протилежному боці земної кулі, в Америці, не падають?.. Відповідь, яку пропонують самі вчені, є неправильною..."

Після цього Ребе пояснив, що відповідь міститься у вченні книги «Ец Хаїм», де сказано, що дев'ять небесних сфер (галгалім) отримують життєву силу від самої сутності так званих кіл (ігулім), а в колі немає ні верху, ні низу.

Тому для тих, хто живе на протилежному від нас боці земної кулі, небеса над ними є «верхом» так само, як для нас верхом є небеса над нами. Відповідно, земля під ними є «низом» стосовно небес, що над нею».

 

джерело: chabad.org